Twój wielki dzień zbliża się coraz bardziej, a jednym z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu jest znalezienie idealnej sukni ślubnej. Aby upewnić się, że sukienka będzie idealnie pasować i sprawi, że poczujesz się jak księżniczka, warto dobrze się przygotować do pierwszego mierzenia sukni. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w tym procesie. Przeczytaj nasz przewodnik dla przyszłych Panien młodych

Sporządź plan wizyty

Przygotowanie do mierzenia sukni jak i samo doświadczenie wyboru ślubnej kreacji wymaga pewnej organizacji. Umów się na wizytę w salonie z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że będziesz miała czas na spokojne mierzenie sukienek. Upewnij się, że umawiasz się na wizytę wtedy, gdy będziesz miała odpowiednio dużo czasu. Nie chcesz się spieszyć w tak ważnej kwestii!

 

Czasami wizyta w salonie i przymiarki sukni ślubnej mogą zająć ok. kilku godzin. Ważne, żebyś była wypoczęta i w tak istotnym dniu nigdzie się nie spieszyła, w ten sposób unikniesz niepotrzebnego stresu.

 

Wybór sukni ślubnej może zając kilka godzin, jednak sukienka, którą mierzysz to zazwyczaj tylko model pokazowy! Produkcja wybranego przez Ciebie modelu może zająć od kilku do kilkunastu tygodni, dlatego nie organizuj wszystkiego na ostatnią chwilę!

Przemyśl styl sukni ślubnej

Przed wizytą w salonie zastanów się nad stylem sukni, jaki chciałabyś nosić w dniu ślubu. Przeglądaj magazyny ślubne, przeglądaj strony internetowe i zbieraj inspiracje. Jesteś zwolenniczką klasycznego białego welonu, czy może bardziej nowoczesnego fasonu z kolorowymi akcentami? Zrozumienie swoich preferencji ułatwi wybór sukni, gdy znajdziesz się w salonie.

 

Pamiętaj też, żeby będąc w salonie sukien ślubnych być otwarta na proponowane przez ekspedientki modele. Zdarza się, że panny młode wybierają kreację o której nigdy wcześniej by nawet nie pomyślały, dlatego przy wyborze sukni ślubnej, słuchaj specjalistów!

Przygotuj się psychicznie

Mierzenie sukni ślubnej może być emocjonalnym i intensywnym doświadczeniem. To moment, w którym zobaczysz siebie w sukni ślubnej po raz pierwszy, co może wywołać dużo emocji.

 

Przygotuj się psychicznie na tę chwilę i otwarcie podziel się swoimi uczuciami z osobą, która towarzyszy Ci na wizycie. To ważne, abyś czuła się komfortowo i pewnie, dlatego dobre nastawienie w tym szczególnym dniu jest kluczem do sukcesu. Wyśpij się i udaj się do salonu sukien ślubnych z uśmiechem na ustach!

Wybierz odpowiednie towarzystwo

Podczas wizyty w salonie warto mieć ze sobą bliskie osoby towarzyszące, których opinia jest dla Ciebie ważna. To mogą być przyjaciółki, siostry, mama, czy świadkowie ślubu. Staraj się jednak nie brać zbyt wielu osób, ponieważ różne zdania mogą sprawić, że trudniej będzie podjąć decyzję. Zdarza się, że różnorodność opinii wprawia pannę młodą w zakłopotanie i powoduje nie potrzebny stres, dlatego na przymiarkę sukni ślubnej, zabierz tylko te osoby, które sprawią, że Twoje doświadczenie wyboru wymarzonej kreacji będzie miłym wspomnieniem!

 

Ponadto, przymierzając suknię ślubną panna młoda powinna pamiętać, że opinia bliskich osób jest bardzo ważna, ale najważniejsze jest wybrać suknię ślubną, którą podpowiada Ci serce i w której będziesz czuć się najlepiej!

Przygotuj bieliznę i buty

Przygotowując się do przymiarek sukni ślubnej, ubierz odpowiednią bieliznę. Dobrze jest mieć na sobie cielistą bieliznę, którą planujesz nosić pod suknią ślubną. To pozwoli Ci uzyskać dokładniejszy pomiar i lepszy obraz, jak sukienka będzie wyglądać na Tobie.

 

Jeśli marzysz o sukience z odkrytymi ramionami, może się tutaj sprawdzić na przykład biustonosz w stylu bardotki z odpinanymi ramiączkami. Po zestaw bielizny ślubnej udać możesz się do salonu braffitingowego bądź klasycznego sklepu z bielizną.

 

Jeśli chodzi o obuwie, już posiadasz już wybrane buty ślubne, przynieś je ze sobą, aby sprawdzić długość sukni. Jeśli nie, doradca ślubny w salonie zadba o wybór odpowiedniej pary, tak abyś zobaczyć mogła pełen efekt sukni ślubnej.

Bądź otwarta na sugestie

Doradcy ślubni w salonie posiadają duże doświadczenie w doborze sukni ślubnych. Bądź otwarta na ich sugestie i pozwól im pomóc Ci znaleźć sukienkę, która podkreśli Twoje atuty i sprawi, że będziesz wyglądać pięknie w dniu ślubu. Jeśli zastanawiasz się jaka suknia ślubna pasować będzie do Twojego typu sylwetki? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł Jak dobrać suknię ślubną do figury.

Zastanów się nad budżetem

Przed wizytą w salonie warto też określić swój budżet na suknię ślubną. To pomoże uniknąć rozczarowań i niepotrzebnych stresów. Upewnij się, że doradcy ślubni w salonie znają Twój limit budżetowy, aby proponować Ci suknie, które mieszczą się w Twoich możliwościach finansowych. W ten sposób, od samego początku wizyty zaproponują ci modele sukien ślubnych nie tylko pasujące do Twojej sylwetki, ale również portfela!

Przygotuj listę pytań

Zanim przyjdziesz do salonu, przygotuj listę pytań, które chcesz zadać doradcy ślubnemu. Mogą to być pytania dotyczące dostępności rozmiarów, terminów dostaw, opcji dostosowania sukni, itp. Im lepiej będziesz przygotowana, tym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

Ciesz się procesem

Mierzenie sukni ślubnej to wyjątkowe doświadczenie, które powinno przynieść radość i ekscytację. Ciesz się każdą chwilą tego procesu, ponieważ to jeden z najpiękniejszych momentów przygotowań do ślubu. Każda panna młoda przez to przechodzi, dlatego jesteśmy pewni, że Ty też znajdziesz swoją idealną suknię ślubną!

Znajdź salon Elizabeth Passion w Twojej okolicy

Nie czekaj i już teraz umów się na wizycie w salonie sukien ślubnych Elizabeth Passion.

 

Podsumowując, przygotowanie na przymiarki sukni ślubnej to ważny krok w procesie organizacji ślubu. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, bądź otwarta na sugestie i przede wszystkim ciesz się każdą chwilą tego wyjątkowego procesu. Suknia ślubna jest symbolem Twojego wielkiego dnia, więc zadbaj o to, aby była idealna.

 

Już teraz sprawdź naszą mapę salonów sukien ślubnych Elizabeth Passion i umów się na konkretny dzień na przymiarki!